logo
reklam

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

logo

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünün amacı; denizcilik ve lojistik alanlarında uzman kişiler yetiştirmektir.

Bölümde genel olarak, Deniz işletmeciliği, Lojiktik, Ulaştırma, Matematik, İstatistik, Hukuk, Bilgisayar vb. alanında dersler verilmektedir. Yapılan işin uluslararası olması sebebiyle İngilizce bölümde çok önemlidir.

Bölümü okuyan adaylarda olması gereken özellikler

Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin; kendini sürekli geliştiren, sorumluluk ve özgüven sahibi olan  denizi çok seven, uzun deniz yolculuklarından hoşlanan, kriz durumlarını iyi idare edebilen ve yabancı dilini geliştiren kişiler olması sektördeki başarısını mutlaka artıracaktır.


Bölüm mezunlarının çalışma sahaları

Bölüm mezunları Denizcilik Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı kamu kurumlarında çalışabilirler. Bölümün özel sektörde de çalışma imkanları çok fazladır. Armatör firmaları, forwarder ve broker gibi aracılık firmaları, limanlar ve marinalar gibi işletmelerde çalışabilirler. İş bulma imkanlarının çok fazla olması bölümün en önemli avantajı olarak gösterilebilir.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.