Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünün amacı; denizcilik ve lojistik alanlarında uzman kişiler yetiştirmektir.

Bölümde genel olarak, Deniz işletmeciliği, Lojiktik, Ulaştırma, Matematik, İstatistik, Hukuk, Bilgisayar vb. alanında dersler verilmektedir. Yapılan işin uluslararası olması sebebiyle İngilizce bölümde çok önemlidir.

Bölümü okuyan adaylarda olması gereken özellikler

Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin; kendini sürekli geliştiren, sorumluluk ve özgüven sahibi olan  denizi çok seven, uzun deniz yolculuklarından hoşlanan, kriz durumlarını iyi idare edebilen ve yabancı dilini geliştiren kişiler olması sektördeki başarısını mutlaka artıracaktır.


Bölüm mezunlarının çalışma sahaları

Bölüm mezunları Denizcilik Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı kamu kurumlarında çalışabilirler. Bölümün özel sektörde de çalışma imkanları çok fazladır. Armatör firmaları, forwarder ve broker gibi aracılık firmaları, limanlar ve marinalar gibi işletmelerde çalışabilirler. İş bulma imkanlarının çok fazla olması bölümün en önemli avantajı olarak gösterilebilir.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban PuanlarıYorum Yapın