logo
reklam

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi
Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

logo

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi programının amacı öğren­cilerine deniz ulaştırması konusunda gerekli temel işlet­mecilik ve yönetim bilgileri kazandırmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Öğrencilere Deniz Hukuku, Sefer Planlama, Liman ve Ter­minal Hizmetleri, Brokerlik ve Deniz Sigortacılığı konula­rında da bilgi ve beceri kazandırılır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler Program mezunları, denizcilik işletmelerinin merkez perso­neli, liman işletmecisi, acente, shipchandler, deniz sigortacısı, kıyı kaptanı ve marina yöneticisi olarak çalışabilmektedirler .

Çalışma Alanları; Mezunlar; Ulaştırma Bakanlığı'na veya özel sektöre ait denizcilik kuruluşlarında görev alırlar. Denizde görev yapacak elemanlar için iş bulma şansı çok yüksektir. Karada çalışacakların iş bulma ve ilerleme olanakları iyi İngilizce bilmeye ve mesleki ehliyete bağlıdır . Ülkemizde deniz yolu ile ulaşıma verilen önem giderek artmaktadır . Bu da mezunların iş bulma imkanlarını artırmaktadır 


Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü hangi üniversitelerde var,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü iş olanakları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü taban puanları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü olan üniversiteler,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü atamaları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü dersleri,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü taban puanları,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü kaç yıllık,Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi maaşları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.