Çeviribilim Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Çeviribilim Bölümü Nedir Hakkında Bilgi
Çeviribilim Bölümü Nedir Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

Çeviribilim Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Çeviribilim bölümü, üç mütercim tercümanlık anabilim dalıyla işbirliği yaparak eğitim ve araştırmada üç dile de birinci dil düzeyinde yer vermektedir .

Çalışma Alanları
Mezunlarımızın işyeri yelpazesi de eğitim hedeflerine uygun olarak geniştir . Serbest veya kadrolu çevirmen, şirketlerde uluslararası ilişkilerden sorumlu sekreterlik, patent ve marka çevirmeni, yönetici asistanı, konsolosluk elemanı gibi işlere mezuniyet sonrası başlanabilmektedir. Ayrıca eğitimin geniş kültürel ve bilimsel altyapısı mezunlarımızın alanlarında yönlendirici ve yönetici konumuna kısa zamanda gel­ mesini sağlayarak, redaktör, proje yöneticisi, çeviri bürosu işletmecisi, çeviri departmanı yöneticisi gibi konumlara gelmesini hızlandırmaktadır . Mezunlarımızın bir kısmı da Türkiye'de ve yurtdışında iktisat, işletme, iletişim, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, çeviribilim gibi bölümlerde ikinci bir eğitimde veya yüksek lisans eğitiminde başarılı olmaktadır 


Çeviribilim Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Çeviribilim bölümü hangi üniversitelerde var,Çeviribilim bölümü iş olanakları,Çeviribilim bölümü taban puanları,Çeviribilim bölümü olan üniversiteler,Çeviribilim bölümü atamaları,Çeviribilim bölümü dersleri,Çeviribilim bölümü taban puanları,Çeviribilim bölümü kaç yıllık,Çeviribilim maaşları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.