logo
logo
logo
logo

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

08.02.2016
A+
A-
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü

Bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Programın Amacı

Türkiye'nin küreselleşmesinde ve çağı yakalamasında önemli bir basamak haline gelen bilgi ve iletişim teknolojilerinin geniş tabana yayılması ve bu alandaki teknolojik bilimsel gelişmelerin Türkiye'de ve Avrasya ülkelerinde kullanımının teşvik edilmesi için uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır . Bu programın temel amacı bilgi işlem ve teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmelerin ışığında kurumların bilişim alanında ihtisas sahibi bulunan kimselere olan ihtiyacını karşılamaktır. Bu bölümdeki program geleneksel bilgisayar mühendislik programlarına ilişkin programların bazı özel­ liklerini yansıtmakta ise de, işletmelere özgü bilgi işlem ve teknoloji birikiminin işletmecilik temeli ile desteklenmiş olması mezunlara çok geniş istihdam alanı yaratabilmektedir . Böylece, bölümün programı sistemin tasarımı,sistemin ge­ liştirilmesi, iletişim kanalları ve nihai tüketici memnuniyeti açısından karşılaşılan sorunları çözebilecek öğrencileri yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler; Programdan mezun olanlara Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri uzmanı unvanı verilir .

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler


Programın mesleki yapısal bileşenleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri ve işletmedir. Bölümde öğrencilere, Bilgisayar temelli sistemler, yazılım yaklaşımları, telekomünikasyon kavram ve altyapıları alanlarında, bilişim sistemleri organizasyon ve yönetimi konusunda formasyon kazanacakları, işletmeciliğe dönük derslerle de sosyal bilim formasyonu kazanmalarına yönelik eğitim verilmektedir.

Çalışma Alanları

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri mezunları bilişim sektöründeki tüm firmalarda çalışma olanağı  bulabilirler

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü hangi üniversitelerde var,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü iş olanakları,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü taban puanları,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü olan üniversiteler,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü atamaları,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü dersleri,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü taban puanları,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü kaç yıllık,Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri maaşları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

error: Content is protected !!