Almanca Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Almanca Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Almanca Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

Almanca Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler
Puan Türü: DİL-1
Eğitim Süresi: 4
Eğitim Türü: Lisans

PROGRAMIN AMACI

Ortaöğretim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yapılır. Bölümde okuma, yazma ve iletişim becerileri, sözlü ve yazılı anlatım teknikleriyle dil bilgisi dersleri ağırlıklı olarak okutulur. Bölüm mezunları Almanca öğretmeni unvanı alarak özel liselerde ve devlete bağlı okullarda öğretmen, turizm şirketlerinde turist rehberi, ticari işletmelerin ithalat-ihracat bölümlerinde operasyon şefi veya alım-satım uzmanı ya da medya-iletişim kurumlarında dil uzmanı olarak çalışma imkânına sahiptir.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

•  Sözlü ve yazılı iletişim becerilerinin güçlü olması,
•  Sabırlı ve yaratıcı olması,
•  İnsanlara bir şeyler öğretmekten haz duyması,
•  Eğitim alanında gelişime açık olması,
•  Eğitimde kullanılan, üretilen teknolojilere ilgi duyması,
•  Ekip çalışmasına yatkın olması gerekmektedir.


ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Almanca eğitim-öğretim yapan ortaöğretim kurumlarının sayısı çok az olduğundan mezunların öğretmen olarak atanma veya özel öğretim kurumlarında istihdam edilme şansı düşük olmasına rağmen Almanca konuşma ve yazma becerilerine sahip iş gücüne duyulan ihtiyaç mezunlara farklı sektörlerde çalışma imkân sunmaktadır.

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

  • Almanca Öğretmenliği Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları
  • lmanca Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var,Almanca Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları,Almanca Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Almanca Öğretmenliği bölümü atamaları,Almanca Öğretmenliği bölümü dersleri,Almanca Öğretmenliği bölümü taban puanları,Almanca Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Almanca Öğretmenliği maaşları
-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.