logo

uyeol

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi
Ağız Diş Sağlığı Bölümü Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

logo
logo

Ağız Diş Sağlığı Nedir, Ağız Diş Sağlığı Ne İş Yapar, Ağız Diş Sağlığı Maaşları, Ağız Diş Sağlığı Bölümü taban puanları 2012 2013,Ağız Diş Sağlığı İş İmkanları, Ağız Diş Sağlığı İş Çalışma Alanları, Ağız Diş Sağlığı Mesleği Hakkında Bilgiler, Ağız Diş Sağlığı Bölümünün Geleceği, Ağız Diş Sağlığı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Ağız Diş Sağlığı Bölümü Tercih Edilir mi, Ağız Diş Sağlığı Tanıtımı, Ağız Diş Sağlığı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Ağız Diş Sağlığı Mezunları Ne İş Yaparlar , Ağız Diş Sağlığı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Ağız Diş Sağlığı İş Bulma Durumu,Ağız Diş Sağlığı Mezunların Maaşları,

Burada Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup dogru tercihte bulanmasıdır.

Programın Amacı

Diş Hekimlerine yardımcı olabilecek, laboratuvar aşamalarını yürütebilecek ,nitelikli ve teknik yetiştirilmesidir. Diş hekimi muayenehanelerinde, kamu veya özel kişilere ait diş polikliniklerinde diş hekiminin tüm klinik çalışmaları için gerekli ortamı hazırlayacak, hasta tedavisi sırasında yardımcı olacak, bunun yanı sıra hasta kabulün de sorumluluk alacak "Diş Hekimliği Klinik Yardımcı " elemanların yetiştirilmesidir . Programın öğretim dili Türkçe'dir. isteyen öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Eğitimi alabilirler.


Çalısına Alanları

Bu bölümden mezun olanlar bireysel çalışma imkanına sahip olmayıp diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağlığı ile ilgili birimlerinde veya kamu kuruluşlarında çalışabilirler.

Programı bitiren öğrencilere Ön Lisan Diploması ve Sağlık Teknikeri  (Ağız ve  Diş Sağlığı)  ünvanı verilir

Meslek hakkında bilgiler;

Öğrenimi 2 yıllık, Asıl olarak Diş hekimi yardımcısı hemşire yetiştirmek amaçlanıyor. Genelde kız öğrenciler alınıyor. Hem 1 hem de 2. sınıflarda öğrenciler Diş Hekimliği Fakültesi bünyesindeki staj görüyorlar. Kontenjan 20 kişi. Mezunlara sağlık teknikerleri diploması veriliyor. Devlet hastanesi ve özel hastaneler de çalışma imkanları var.

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.


logo

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. bade dedi ki:

  benim ygs puanım 250 gideçeğim bölimün 267 sizce gelirmi

 2. Fatmanur dedi ki:

  Bu bölümden sonra rahat iş bulabılır mıyz

 3. pelin dedi ki:

  arkadaşlar ben muhasebe ve finans okuyorum bu bölüme geçiş hakıım varmı

 4. Gulcin dedi ki:

  Univeristede Agiz dis sagligi bölümune kayitta saglik raporu isteniyor mu acaba

 5. sude dedi ki:

  mrb buro yonetimi ve asıstanlıgı bölümü mezunu olduktan sonra agız ve diş sağlıgı böümüne geçiş yapabiliriyim bununla iligili bilginiz varsa paylaşın lutfen:/

  1. Beyza dedi ki:

   Canım bende bürodan mezunum geçiş hakkımı kullandım bu yıl adsden mezun olucam. Geçiş hakkn var.

 6. huseyin dedi ki:

  bi bilginiz varmi

 7. huseyin dedi ki:

  iki yillik okusam direk bi yerde ise baslarmiyim ?

 8. ersin dedi ki:

  bende ağız ve diş sağlığı bölümünü bu sene kazandım güzel ve parası bol olan bi meslek olduğunu söleyenler oldu bazılarıda siz doktor statüsünde oluyorsunuz dedi her kafadan ayrı bi ses çıkıyor 16 eylülde başladığımızda görcez ben normal lise çıkışlıyım bu sene kazandım

  1. A. Bilal Özçınar dedi ki:

   Şuanda bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Artıları, eksileri nelerdir? Tavsiye eder misiniz?

 9. nur dedi ki:

  İlerde bu mesleği istiyorum ama lisede hangi bölümden devam edeceğimi bilmiyorum bu konu hakkinda bilgisi olanlar yardim edebilir mi

  1. Seda dedi ki:

   Ben büro yönetimi ve Sekreterlik çıkışlıyım geçiş hakkımız vardı şu an bu bölümü okuyorum.

   1. ali dedi ki:

    bölüm hakında bilgi verebilirmisiniz

 10. nur dedi ki:

  Peki bu mesleği seçmek için hangi bolumu secmeliyiz ?

  1. Seda dedi ki:

   Büro Yönetimi, tıbbi sekreterlik, diş protez ve att okuyanların geçiş hakkı var.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.