logo
logo

2017 Lys 3 Coğrafya-1 Konuları Konu Dağılımı

2017 Lys 3 Coğrafya-1 Konuları Konu Dağılımı

2017 lys 3 Coğrafya-1 konu dağılımı, 2017 lys 3 Coğrafya-1 Testi Soru ve Konu Dağılımı yeni müfredatı, lys 3 Coğrafya-1 konuları, lys 3 Coğrafya-1 konuları 2018, lys 3 Coğrafya-1 konuları konu dağılımı

COĞRAFYA -1 TEST STRATEJİSİ

Coğrafya -1 testinde adayların genel başarısı her yıl belli bir oranda düşme gözlenmektedir.

Ayrıca, şiir bilgisine de dikkat etmek gerekiyor. Coğrafya-1 Testinde ise dört coğrafya sorusunun ALES soru tarzına benzemekteydi.

Coğrafya sorularında EA öğrenci için kazanımlara dikkat edilmiştir. Coğrafya-1 den nüfus politikaları, şehirler ve etki alanları, Türkiye’de arazi kullanımı ve doğal kaynakların keşfi ve kullanımı en çok soru gelen konulardan oluşmuş.


  • Coğrafya dersinde de öncelikli olarak tanım ve kavramlar iyi öğrenilmelidir. Çünkü anlatılacak konular, bu tanım ve kavramlar üzerine kurgulanmaktadır.
  • Tanım ve kavramları öğrendikten sonra konu içinde anlatılan kurallara yoğunlaşmalı, bunların hangi durumlarda geçerli olduğunu öğrenmelisiniz
  • Konulan daha iyi öğrenmek için atlaslardan, şekillerden ve resimlerden faydalanılmalıdır.
  • Konunun anlaşılması bu dersin öğrenilmesi için yeterli değildir.
  • Konuları bilmenin yanında bu bilgilerden hareketle yorum da yapabilmelisiniz. Bu ise bol bol test çözerek kazanabilecek bir niteliktir.
  • Konularla ilgili çıkmış sorular muhakkak çözülmelidir. Çünkü bu sorular gerçek sınavda gelebilecek sorular hakkında size bilgi verecektir.
  • Yanlış yapılan sorular üzerinde durarak doğru cevabını ve sebebi mutlak öğrenilmelidir.
  • Bu, ilk etapta zaman kaybı gibi görülse de ileride size zaman kazandırdığını ve artık daha az hata yaptığınızı görülecektir.
  • Çıkmış soruları çözmek size sınavda çıkabilecek sorular hakkında bir fikir verebilir.

2017 Lys 3 Coğrafya-1 Konuları Konu Dağılımı

Doğal Sistemler
Beşeri Sistemler
Mekansal Sentez Türkiye
Küresel Ortam: Bölgeler ve Ülkeler
Çevre ve Toplum
Ekonomik Faaliyetler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.