uyeol

2016 2017 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2016 2017 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2016 2017,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2016 2017,pybs bursları ne zaman verilecek 2017,pybs burs ücretleri 2017,pybs burs ücretleri 2017,yeni pybs burs ücretleri 2016 2017,dpy bursları ne zaman yatacak 2017, dpy bursları ne zaman yatacak 2016

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

LÜTFEN FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Ortaokullar için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı ödenek yazısı çıktı

2016/3 3 aylık bursların ödenmesine ilişkin Milli Eğitim Müdürlüğün açıklaması;

2016/3.Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri Gönderildi.

Gönderilen ödenekler ekteki yazı doğrultusunda bursu öğrencilere ödenecektir.

Ödenek Resmi Yazısı İçin TIKLAYINIZ

Liseler için Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı ödenek yazısı çıktı

2016/3 üncü Dönem Üç Aylık Yurtiçi Burs ücretleri İlgili Saymanlık/Mal Müdürlüklerine Gönderilmiştir.

Gönderilen ödenekler ekteki yazı doğrultusunda bursu öğrencilere ödenecektir.

Ödenek Resmi Yazısı İçin TIKLAYINIZ

Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda öğrenimlerini sürdüren burslu öğrencilerin Temmuz, Ağustos ve Eylül 2016 aylarına ait burs ücretlerini karşılamak amacıyla ilgili saymanlıklara ödenek gönderilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz Yurt İçi Burs Ödeneklerinin Okul/Kurumların Bağlı Bulunduğu Saymanlık/Mal Müdürlüklerine Gönderilme Takvimi için TIKLAYINIZ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YURT İÇİ BURS ÖDENEKLERİNİN OKUL/KURUMLARIN BAĞLI

BULUNDUĞU SAYMANLIK/MAL MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLME TAKVİMİ

BURS DÖNEMLERİ ÖDENEĞİN GÖNDERİLME TARİHİ

2016/1 inci Dönem Burs Ücretleri (Ocak, Şubat,Mart Dönemi ) 01-10 Nisan 2016
2016/2 inci Dönem Burs Ücretleri (Nisan, Mayıs,Haziran Dönemi) 01-10 Temmuz 2016
2016/3 üncü Dönem Burs Ücretleri (Temmuz,Ağustos, EylülDönemi ) 01-09 Ekim 2016
2016/4 üncü Dönem Burs Ücretleri (Ekim, Kasım,Aralık Dönemi ) 10-21 Aralık 2016

Yurtlar ve Pansiyonlar Dairesi Başkanlığı

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 556,76 TL'dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9648 YORUM
 1. Muhsin dedi ki:

  İy günler. Benim kızım 6. sınıf öğrencisi ve geçen yıl Ağustosta bursluluğu kazandı. İlk bursluluğu Ocak başında 556,76 olarak aldı. Bu aldığımız geçen yılınki midir yoksa 2017 için ilk 3 aylık tutar tekrar yatarmıdır. Şimdiden teşekkürler.BU SORUNUN CEVABINI BİR TÜRLÜ BULAMADIM MAALESEF.

 2. esma nida dedi ki:

  Benim ilk bursum degil 3 yildir aliyorum bu ocak ayindaki bursun tam olarak yatma tarihini ogrenenilir miyim?.

 3. Halil dedi ki:

  Kardeşim kazandı ama daha ilk bursu yatmamış bilgisi olan varmı

  1. betl dedi ki:

   benimde ilk bursum ama hala 1. Bursum yatmadı sadece 1 burs yatmış

 4. 928 dedi ki:

  3.burs yattı ekimde aldik fakat şimdi ki bursun yatması gerekmiyor mu çoktan.Aralıkta vermeleri gerekiyordu normalde ama ödenek vs çıkmadı ne zaman yatar artık ?

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.