logo
logo
logo

2015 2016 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2015 2016 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?
| 01 Eylül 2015 7.038 Yorum
2015 2016 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2015 2016,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2015 2016,pybs bursları ne zaman verilecek 2015,pybs burs ücretleri 2015,pybs burs ücretleri 2015,yeni pybs burs ücretleri 2014 2015,dpy bursları ne zaman yatacak 2016, dpy bursları ne zaman yatacak 2015

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

2015/2 3 aylık bursların ödenmesine ilişkin Milli Eğitim Müdürlüğün açıklaması;

2015/2.Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri Gönderildi.
Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda öğrenimlerini sürdüren burslu öğrencilerin Nisan, Mayıs ve Haziran 2015 aylarına ait burs ücretlerini karşılamak amacıyla ödenek gönderilmiştir.

Gönderilen ödenekler ekteki yazı doğrultusunda bursu öğrencilere ödenecektir.

Ödenek Resmi Yazısı İçin TIKLAYINIZ

Genel Müdürlüğümüz Yurt İçi Burs Ödeneklerinin Okul/Kurumların Bağlı Bulunduğu Saymanlık/Mal Müdürlüklerine Gönderilme Takvimi için TIKLAYINIZ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YURT İÇİ BURS ÖDENEKLERİNİN OKUL/KURUMLARIN BAĞLI

BULUNDUĞU SAYMANLIK/MAL MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLME TAKVİMİ

BURS DÖNEMLERİ ÖDENEĞİN GÖNDERİLME TARİHİ

2015/1 inci Dönem Burs Ücretleri (Ocak, Şubat,Mart Dönemi ) 01-10 Nisan 2015
2015/2 inci Dönem Burs Ücretleri (Nisan, Mayıs,Haziran Dönemi) 01-10 Temmuz 2015
2015/3 üncü Dönem Burs Ücretleri (Temmuz,Ağustos, EylülDönemi ) 01-09 Ekim 2015
2015/4 üncü Dönem Burs Ücretleri (Ekim, Kasım,Aralık Dönemi ) 10-21 Aralık 2015

Yurtlar ve Pansiyonlar Dairesi Başkanlığı

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 473,47 TL'dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

-


Bilgiler
Bu yazı 01 Eylül 2015 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 7.038 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Etiketler:, , , , , , , , ,
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

7.038 Yorum Yapılmış.

 1. beyzanur diyor ki:

  arkadaşlar bankaya göre maaş alma günü değişiyor mu mesela ziraat bankasında daha geç veriliyor diyorlar

 2. yorumcu diyor ki:

  yani arkadaşlar hafta içi diyosunuz da bu hafta içimi acaba söyleyebilirmisiniz arkadaşlar

 3. Sltn diyor ki:

  Daha ne kadar gecikicek

 4. Burs diyor ki:

  Kitap almamiz lazim yatırın artik ya

 5. Osman diyor ki:

  arkadaşlar Cuma gününe kadar para okullara geliyor okulunuzun durumuna göre parayı haftaiçi bir gün alacaksınız merak etmeyın

 6. beyzanur diyor ki:

  2015 yazında pybs yi kazandım ilk maaşımı aralık ayında mı yoksa kasım ayında mı alırım bilen varsa cevaplayabilir mi lütfen.

 7. beyza diyor ki:

  arkadaşlar ben 7.sınıfın sonunda bursluluk sınavını kazandım acaba ilk maaşımı ne zaman alırım bilen var mı???

 8. YY diyor ki:

  Merhaba
  Bu ayki burs paralarının normal yatma günü 1 Ekim – 9 Ekim arasıdır. Fakat 15 günlük gecikme süreci olabilir. Yani en geç 15 Ekim’de alacaksınız paranızı. Fakat bu 15 Ekim’de alacaksınız demek değildir. 15 Ekim’den önce de alabilirsiniz. Bu banka ve okul idarenize kalmış bir durum. Mesela Ziraat Bankası bu işte gayet iyi. Diğerlerine göre birkaç gün daha hızlı. Umarım sorularınızı cevaplamıştır.
  Teşekkürler…

  • EMİRHAN diyor ki:

   bankanın hızlı olmasıyla paranı yatmasının hiç alakası yok burs paraları temel eğitim genel müdürlüğünden saymanlıklara gönderilir saymanlıklardan okul idaresine okul idaresi de yoğunluğa göre bankadan alanlar için burslu öğrencinin banka hesabına eft yapar ya da havale yapar elden ödeme yapan okullar ise elden öder özetle senin bankayla işin yok parayı yatıran okul ne kadar hizli yatarsa bankadan çekersin.

 9. kastamonu diyor ki:

  arkadaşlar bn 8.sınıfım ekim in sonunda yatar herhalde meb den yazı çıkınca ayın sonunda yatıyor

 10. yorumcu diyor ki:

  arkadaşlar liselere ne zaman dağtılır bilen var mı lütfen bilen söylesin arkadaşlar

 11. derya susoy diyor ki:

  benim esim hasta colısamıyor iki cocug var biri okula gidiyor okul masrafların alamadim ve bir hidiyor bus alyorum oda yuzmulyon oldım ama oda sade cantaya kirtasiye masemesine verdim daha kiyafetini boc aldim okul kitap istiyor elimilyon alamadim ayakabısında alamadim ban yardim edin oglumu okumasini istiyorum

 12. burslu sevinmeli mi ? evet kesinlikle diyor ki:

  Ya ne zaman yaticak gecen donem yani ucay once ayin birinde yazi cikti yedisinde yatti ama zuan hala yazi cikmadii

 13. burs alan diyor ki:

  Arkadaslar meb in dilekcesine gore 1-9 ekimde yapacak peki okuldan ne zaman aliriz? Ben bugun ozel okula yazilcam bu bursu alabilirmiyim lutfen yardimci olun.


3 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  

Copyright/ 2013- 2015 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır. Başarı Sırası-e-Hd tv izle-e-Hastanem-E Sinavlar-ÖHRA-Mobese Canlı İzle-Taban Puanlari
Yukarı