logo
logo
logo

2015 2016 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2015 2016 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?
| 01 Eylül 2015 7.152 Yorum
2015 2016 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2015 2016,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2015 2016,pybs bursları ne zaman verilecek 2015,pybs burs ücretleri 2015,pybs burs ücretleri 2015,yeni pybs burs ücretleri 2014 2015,dpy bursları ne zaman yatacak 2016, dpy bursları ne zaman yatacak 2015

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

2015/2 3 aylık bursların ödenmesine ilişkin Milli Eğitim Müdürlüğün açıklaması;

2015/2.Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri Gönderildi.
Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda öğrenimlerini sürdüren burslu öğrencilerin Nisan, Mayıs ve Haziran 2015 aylarına ait burs ücretlerini karşılamak amacıyla ödenek gönderilmiştir.

Gönderilen ödenekler ekteki yazı doğrultusunda bursu öğrencilere ödenecektir.

Ödenek Resmi Yazısı İçin TIKLAYINIZ

Genel Müdürlüğümüz Yurt İçi Burs Ödeneklerinin Okul/Kurumların Bağlı Bulunduğu Saymanlık/Mal Müdürlüklerine Gönderilme Takvimi için TIKLAYINIZ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YURT İÇİ BURS ÖDENEKLERİNİN OKUL/KURUMLARIN BAĞLI

BULUNDUĞU SAYMANLIK/MAL MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLME TAKVİMİ

BURS DÖNEMLERİ ÖDENEĞİN GÖNDERİLME TARİHİ

2015/1 inci Dönem Burs Ücretleri (Ocak, Şubat,Mart Dönemi ) 01-10 Nisan 2015
2015/2 inci Dönem Burs Ücretleri (Nisan, Mayıs,Haziran Dönemi) 01-10 Temmuz 2015
2015/3 üncü Dönem Burs Ücretleri (Temmuz,Ağustos, EylülDönemi ) 01-09 Ekim 2015
2015/4 üncü Dönem Burs Ücretleri (Ekim, Kasım,Aralık Dönemi ) 10-21 Aralık 2015

Yurtlar ve Pansiyonlar Dairesi Başkanlığı

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 473,47 TL'dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

-


Bilgiler
Bu yazı 01 Eylül 2015 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 7.152 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Etiketler:, , , , , , , , ,
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

7.152 Yorum Yapılmış.

 1. EMİRHAN diyor ki:

  burs paraları saymanlıklara gönderilmiş gönderdiğim linkte duyurular kısmında ilan edilmiş

 2. EMİRHAN diyor ki:

  burs paraları ne zaman yatar diye soran arkadaşlar okusun
  BURDA YOK ŞU GÜN YATACAK YOK BUGÜN YATACAK DİYENLERE İTİBAR ETMEYİN BANKALARINYA DA OKULLARIN YOLUNU AŞINDIRMAYIN
  arkadaşlar burs paralarının yatması için öncelikle milli eğitim bakanlığı temel eğitim genel müdürlüğü duyurular kısmında 2015/3 üç aylık burs ücretleri gönderildi duyurusunun yapılması gerekir daha sonra okulların yoğunluk durumuna göre 1 HAFTA 10 GÜN içinde hesaplara yatar özetle burs paraları saymanlıklara gönderilir okul idaresi paraları saymanlıklardan tahsil eder sonra parayı bursluya öder.

  http://tegm.meb.gov.tr/

 3. izmir diyor ki:

  550-600 arasi yatirmalari lazim kac ay oldu
  solutions kitap oxford 70 tl bizde para kalmadi yeter artik yatirin biraz vicdaniniz olsun

 4. ege diyor ki:

  arkadaşlar ben okul değiştirdim. daha doğrusu şehir değiştirdik taşındık. benim burs süreci nasıl olacak.

  • EMİRHAN diyor ki:

   temmuz ağustos eylül bursun muhtemelen eski okuluna gider.yeni okuluna burslu olduğunu söyle onlar gerekli evrakları hazırlayıp gerekli kurumlara iletir yeni bursunu yeni okulundan almaya başlarsın temmuz ağustos eylül burs ödemesini de sor yeni okuluna ne yapman gerektiğini söylerler.

 5. ogrenci diyor ki:

  Mezun olana kadar aliniyor diye biliyorum ben bence alirsiniz

 6. onur diyor ki:

  burslar ne zaman yatıcak haberi olan var mıı

 7. ali diyor ki:

  Kaç güne yatar yia

 8. Fakir diyor ki:

  2 gündür yemek yiyemiyorum yetkililere sesleniyorum ne olur verin şu bursu aksi takdirde 3 gün daha bi şey yemezsem ölücem.

 9. emre diyor ki:

  adam akıllı bi kere zamanında yatırsınlar artık yether ! .d

 10. emre diyor ki:

  ay sonu ne ya bi kere zamanında yatırsalar ölzekler sanki . ay sonu yatarsa 4 bucuk ay sonunda yatmış olacak


5 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  

Copyright/ 2013- 2015 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır. Başarı Sırası-e-Hd tv izle-e-Hastanem-E Sinavlar-ÖHRA-Mobese Canlı İzle-Taban Puanlari
Yukarı