logo
logo
logo

2014 2015 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2014 2015 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?
| 10 Eylül 2014 1.378 Yorum
2014 2015 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2014 2015,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2014 2015,pybs bursları ne zaman verilecek 2015,pybs burs ücretleri 2015,pybs burs ücretleri 2015,yeni pybs burs ücretleri 2014 2015,dpy bursları ne zaman yatacak 2014, dpy bursları ne zaman yatacak 2015

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 438,89 TL’dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

-


Bilgiler
Bu yazı 10 Eylül 2014 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 1.378 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Etiketler:, , , , , , , , ,
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

1.378 Yorum Yapılmış.

 1. burs magduru diyor ki:

  yok yok yok yok biktim lan biktim kartin anasi agladi taka taka yatmiyo ulan yatmicak nasil istir bu

 2. adsız diyor ki:

  yazık ya bu 5,10 kuruşa göz dikenler ve zamanında bu çocuklara,bursluluk parasını ödemeyenler inanamıyorum.böyle el koyup insanı sinir edeceklerine, eğer bu paraya gözlerini dikmişlerse söylesinler biz ceplerine bağış olarak veririz. kimse kimseyi düşündüğü yok herkes ben nasıl ortamdan faydalanırım diye uğraşıyor.

 3. ayna39 diyor ki:

  geçen yıl iyi hatırlıyorum kasımın beşiydi ekimde yatmaz beklemeyin kasımın ikisi üçü ondan sonra bankamatiklere bakın

 4. beyza diyor ki:

  Abi ayın 20 si oldu burslar yok bıktım bankamatikten elim boş dönmeye ya kartı tak çıkar bozuldu artık valla sabrım kalmadı

  • Selin diyor ki:

   Aynen beyza beni tarif etmişsin :D kaç gündür sinirim bozuluyo. Bankanın etrafındaki esnaf artık beni görünce gülüyo. Mağduruz… İlgililere duyurulur :D

 5. elif diyor ki:

  bence çok geç yatıyor biraz daha erken yatırın lütfen

  h

 6. adsız :D diyor ki:

  milli eğitim bakanlığından okullara geldi gerisi müdüre kaldı bu ayın sonuna kadar kesin yatacak benim yatmamış

 7. busra diyor ki:

  Bu isin meb le alakasi yok geciktirenler valilik ya da okul yönetimi . yatsin artik.


Copyright/ 2013- 2014 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.
Başarı Sırası-Hd tv izle-Canli Mobese izle-E Randevu Alma-E Tv Canli izle-E Live Camera-e-Hd tv izle-e-Hastanem-E Sinavlar-ÖHRA-Mobese Canlı İzle-Taban Puanlari
Yukarı