logo
logo
logo

2014 2015 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2014 2015 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?
| 30 Haziran 2015 5.087 Yorum
2014 2015 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2014 2015,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2014 2015,pybs bursları ne zaman verilecek 2015,pybs burs ücretleri 2015,pybs burs ücretleri 2015,yeni pybs burs ücretleri 2014 2015,dpy bursları ne zaman yatacak 2014, dpy bursları ne zaman yatacak 2015

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

2015/2 3 aylık bursların ödenmesine ilişkin Milli Eğitim Müdürlüğün açıklaması;

2015/2.Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri Gönderildi.
Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda öğrenimlerini sürdüren burslu öğrencilerin Nisan, Mayıs ve Haziran 2015 aylarına ait burs ücretlerini karşılamak amacıyla ödenek gönderilmiştir.

Gönderilen ödenekler ekteki yazı doğrultusunda bursu öğrencilere ödenecektir.

Ödenek Resmi Yazısı İçin TIKLAYINIZ

Genel Müdürlüğümüz Yurt İçi Burs Ödeneklerinin Okul/Kurumların Bağlı Bulunduğu Saymanlık/Mal Müdürlüklerine Gönderilme Takvimi için TIKLAYINIZ

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 473,47 TL'dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

-


Bilgiler
Bu yazı 30 Haziran 2015 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 5.087 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Etiketler:, , , , , , , , ,
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

5.087 Yorum Yapılmış.

 1. isimsiz diyor ki:

  Arkadaşlar burslar memur maaş katsayısının burs göstergesiyle çarpımının tekrar 3’le çarpılmasıyla hesaplanıyor
  ((0,079308*1990)*3=473,47 TL ) bu şimdi alacağımız maaş
  Ancak Temmuz ayında memur maaş katsayısına zam geldi
  Şu anki kat sayı ”0,083084” aynı işlemi bu katsayıyla uyguladığımızda 496.01 TL çıkıyor yani bir daha ki bursumuz 496 TL olacak. :) :)

 2. Faruk diyor ki:

  Liseye gidenlerin dikkatine:::::::::::
  Arkadaşalar ortaöğretim kurumlarına bugün gönderilmiş
  artık işiniz okuldaki memura kalmış buda kanıtı (üstteki tarihe bakın)(en geç cumaya yatar.:)

 3. Murat diyor ki:

  Arkadaşlar Temel Öğretim denilen şey orta okul kısmı oluyor onlarda ödenek erken çıktı . Ama Ortaöğretimde ödenekler bugün çıktı . Yani Liseler için bugünden itibaren işlemler başlıyacak.

 4. Y.Kaptan diyor ki:

  arkadaşlar kocaeli de henüz yatmamıs bi kaç yorum gördüm de inanamadım atm kartı olan arkadaşların okul muhasebesi ile bir alaksı yok bos bos yorum yapan arkadaşlarımız var milletin hevesini kursağında bırakmayın atm kartı olan arkadaşların direk işi il milli eğitim müdürlüklerine kalıyo tamamiyle iş onlarda teşekkürler

 5. emre can diyor ki:

  bizim okul,milli eğitim, kaymakamlık,maliye,ziraat bankası hepsi yan yana buna rağmen yatırmayanların niyetlerini gerçekten merak ediyorum.

 6. mitkb diyor ki:

  Carsambaya kadar yatmis olur

 7. mitkb diyor ki:

  Arkadaslar inanmayin haftaya yatacak

 8. yirmibir diyor ki:

  yatmamis haftaya anca yatar

 9. Misafir diyor ki:

  arkadaslar ayın 15 ine kadar kesin yatar bence :) (inşallah)
  Çünkü Bayrama yetiştirirler..

 10. Esma diyor ki:

  http://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2015_06/30150506_burstakvimi.jpg

  HADİ HAYIRLI OLSUN ARKADAŞLAAR BU HAFTA KESİN

 11. kadir diyor ki:

  DAHA YENİ BAKTIM HALA YATMAMIŞ 18:55 DİYARBAKIR

 12. Halil diyor ki:

  yatmadı inanmayın

 13. nihan diyor ki:

  yok yok yatmamış ! :((


5 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  

Copyright/ 2013- 2015 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır. Başarı Sırası-e-Hd tv izle-e-Hastanem-E Sinavlar-ÖHRA-Mobese Canlı İzle-Taban Puanlari
Yukarı