logo
logo

2013 DGS Başvuru Kılavuzu ÖSYM

2013 DGS Başvuru Kılavuzu ÖSYM
2013 DGS Başvuru Kılavuzu ÖSYM yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

logo

2013 DGS Başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından resmi siteden yayımlandı. DGS’ye başvurular bugün yani 27 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başladı. DGS başvuruları nası yapılacak ile ilgili detaylar ve kılavuz  :
DGS Başvuru işlemleri 27 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başlamış durumda. ÖSYM 2013 DGS başvuru Kılavuzunu ve başvuru formunu adaylar için yayınladı. DGS başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantılara tıklanarak ulaşılabilir.  Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programlarından Mezun olan adayların Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 Pazar günü tüm yurtta ÖSYM sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir. 2013 DGS’ye başvuru işlemleri, 27 Mayıs 2013 tarihinde başlamıştır, 5 Haziran 2013 tarihinde DGS başvuruları sona erecektir. Adayların herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için başvurularını ilk günlerde yapmaları önemle hatırlatılır.

 


2013-DGS
 Başvuru Kılavuzu
 Aday Başvuru Formu
 Başvuru İşleminde Adayların İzleyeceği Yol
 Başvuru Merkezleri

 

2013 DGS’ye Kimler Başvurabilir ?


Dikey Geçiş Sınavı DGS’ye meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun durumda olanlar ve şu anda son sınıfta okuyup da staj dışındaki mezuniyet koşullarını yerine getirenler başvurabileceklerdir. KKTC meslek yüksekokullarının son sınıfında okumakta olan öğrenciler ve mezun öğrenciler, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans (2 yıllık) programlarından mezun  olanlar  ve  aynı  koşullarda yurt dışından  mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak gerçekleştirileceğinden, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri mecburidir.

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.