logo

logo

2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?
| 08 Nisan 2013 913 Yorum
2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2013 2014,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2013 2014,pybs bursları ne zaman verilecek 2014,pybs burs ücretleri 2014,pybs burs ücretleri 2013,yeni pybs burs ücretleri 2013 2014,dpy bursları ne zaman yatacak 2013, dpy bursları ne zaman yatacak 2014

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

Meb den açıklama :2014/1. Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri İlgili Birimlere Gönderilmiştir.

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 438,89 TL'dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

-


Bilgiler
Bu yazı 08 Nisan 2013 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 913 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

913 Yorum Yapılmış.

 1. hande diyor ki:

  Bizim bursları okul veriyor. Hiçbir gün Temmuz ayında burs almadım bilen yardımcı olabilir mi? teşekkürler.

 2. dilara diyor ki:

  bben şimdi bursu ne zaman alıcam

 3. orhan diyor ki:

  Bu parayı bu çocuklar zekalarıyla hak ediyor.İlk burs parası bizce okul açılmadan 1 hafta önce verilmeli.Çünkü çocukların okul ihtiyaçları alınacak.Bu çocuklar bizim geleceğimiz.Eğitim de eşitlik deniliyor.Maddi durumu olmayan çocuklar düşünülmeli,gününde gecikme olmadan paraları yatmalı.Hiç kimse bu paraları cebinden ödemiyor,devletimiz veriyor.

  Mersin/TARSUS

 4. zeki diyor ki:

  burslar yattı mı

 5. zeki diyor ki:

  ne zaman yatar bilen var mı eylül bursu

 6. Abdullah diyor ki:

  Ben bursu kazandım 3 yıldır alıyorum son 2 yıldır baya bi gecikme oluyo ozellikle geçen sene çok sıkıntı yaşadım aslında bursların okul açılmadan verilmesini istiyorum şu an durumum olmadıgı için okul kıyafetini alamadım bursluluğu bekliyorum bunndan dolayı devletin bunları göz ardı etmemesini istiyorum saygılar fen lisesi okuyorum

 7. vali adil öğrenci diyor ki:

  kazandık ama 1ay sonra diyorlar gidince bir hafta bu ne ya

 8. elifff diyor ki:

  bursu ne zaman alacaz yardımcı olun ekim haziranın 15′i gibi almıştık.ee ozaman bu ayın 15′inde vermeleri gerekiyodu ama yukarda kasım ayından falan bahsediyooo :(

 9. semra diyor ki:

  bursların tam bir günü yok.almanız gereken ayın içinde ,ayın 1 i ile 15 i arasında herhangi bir gün yatabilir.bu konuda meb e sordum aldığım cvp budur arkadaşlar.ayrıca yılda 4 kez alıyrsunuz.yaz ayında almayan arkadaşlar eylül ayında ikisi birlikte almıyrlarsa bunu mutlaka soruştursun.ben 5.sınıfta kazandım..eylül ayı henuz yatmadı yatınca buraya yazarım .iyi günler arkadaşlar.

 10. harun diyor ki:

  kızım sağlık parasız yatılıya kayıt oldu bursu kesilir diyorlar neden

 11. ufuk diyor ki:

  devlet insanı deli eder


Copyright © 2013- 2014 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.
Hd tv izle - Canli Mobese izle - E Randevu Alma - E Tv Canli izle - E Live Camera - e-Hd tv izle - e-Hastanem - E Sinavlar - Mobese Canlı İzle
Yukarı